Testimonial by PRZEMYSŁAW PITRY
PRZEMYSŁAW PITRY
NAPASTNIK GKS KATOWICE
„Współpraca z trenerami Karolem i Łukaszem Bortnik zaowocowała wieloma nowymi doświadczeniami, ciekawostkami i przede wszystkim dobrym przygotowaniem motorycznym. Podejście do zawodników prezentowane przez braci Bortnik jest bardzo profesjonalne, szacunek który im towarzyszył na każdym kroku dla każdego z piłkarzy jest na jak najwyższym poziomie, a wiedza połączona z praktyką tworzy zgrany duet. – kwiecień 2015 r.”.
Testimonial by ALEX OUZOUNOGLOU BSC, MSC, CSCS
ALEX OUZOUNOGLOU BSC, MSC, CSCS
DYREKTOR DEPARTAMENTU NAUKI O SPORCIE AKADEMII KLUBU PREMIER LEAGUE – BURNLEY FC
„Łukasz jest doskonałym praktykiem i posiada fantastyczną wiedzę w dziedzinie nauk sportowych i przygotowania fizycznego. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne metody i podejście do treningu i rozwoju piłkarzy. Jest pracowity, entuzjastyczny i doskonale komunikuje się zarówno w języku polskim jak i angielskim. Gorąco polecam Łukasza i Sports Performance Bortnik każdemu sportowcowi, który pragnie poprawić swoje wyniki sportowe”.
Testimonial by JOHN IGA PHD
JOHN IGA PHD
DYREKTOR DEPARTAMENTU NAUK O SPORCIE ANGIELSKIEJ FEDERACJI PIŁKI NOŻNEJ
„Łukasz Bortnik to były piłkarz, a obecnie trener przygotowania fizycznego w SPORTS PERFORMANCE BORTNIK. Jest on osobą posiadającą wyższe wykształcenie oraz specjalizacje w tej dziedzinie ze Stanów Zjednoczonych oraz Anglii. Łukasz wykazał, iż posiada niezbędną wiedzę teoretyczną do tego, aby móc ją skutecznie łączyć z praktyką”.
Testimonial by MATT PORTAS PHD
MATT PORTAS PHD
WYKŁADOWCA UNIVERSYTETU TEESIDE, WSPÓŁPRACOWAŁ M.IN Z KLUBEM MIDDLESBROUGH FC
“Poznałem Łukasza kiedy był on uczestnikiem kursu football association applied sports science and fitness w latach 2012 – 2013. Okazał się on osobą z dużą wiedzą i ogromną kompetencją w zakresie przeprowadzania treningu motorycznego w warunkach piłkarskich. Krótko mówiąc, jest on świetną osobą do współpracy, tak więc nie można prosić o nic więcej!”.
Testimonial by PRINCEWILL OKACHI
PRINCEWILL OKACHI
ZAWODNIK APS PANTHRAKIKOS (GRECJA)
“Wiem, że pracowałem z dwoma najlepszymi trenerami od przygotowania fizycznego w Polsce. Dzięki ich pracy byliśmy (Widzew) najlepiej fizycznie przygotowanym zespołem w Ekstraklasie. Oczywiście w Grecji specjaliści od przygotowania są bardzo dobrzy i profesjonalni, ale w mojej opinii, Łukasz i Karol Bortnik są najlepszymi trenerami fizycznymi z jakimi od tej pory pracowałem”.
Testimonial by ANDRZEJ WOŹNIAK
ANDRZEJ WOŹNIAK
REPREZENTANT POLSKI, A OBECNIE TRENER BRAMKARZY WIDZEWA ŁÓDŹ
„Mieliśmy okazję współpracować ze sobą przez okres 3 lat w Widzewie Łódź będąc w rozgrywkach Ekstraklasy. Mogę z pełną stanowczością stwierdzić, że praca z braćmi była ogromnym doświadczeniem trenerskim oraz doskonałą nauką w kwestiach przygotowania fizycznego i nie tylko. Każdy dzień współpracy uczył mnie czegoś nowego. Do dziś posiłkuję się ich radą w kwestiach związanych z treningiem i specyfiką wysiłków na pozycji bramkarza”.
Testimonial by DAN BIRDSALL
DAN BIRDSALL
TRENER PRZYGOTOWANIA FIZYCZNEGO W KLUBIE BOLTON WANDERERS FC (ANGLIA)
“Podczas dwóch kursów organizowanych przez FA (Angielską Federację Piłki Nożnej), w których razem z Łukaszem uczestniczyliśmy, łatwo było zauważyć jego wiedzę i umiejętności w dziedzinie przygotowania fizycznego w piłce nożnej. Jego zachowanie w grupie oraz relacje z innymi uczestnikami kursu były wyśmienite, a ćwiczenia które przedstawiał na kursie uwzględniały specyfikę każdego zawodnika na boisku. Jego pasja i wiedza w szeroko-pojętym przygotowaniu fizycznym w futbolu wyraźnie wyróżnia go na tle innych specjalistów z jakimi miałem do tej pory do czynienia. Mocno i gorąco polecam usługi Łukasza w zajęciach indywidualnych i drużynowych zarówno na boisku jak i siłowni”.
Testimonial by POVILAS LEIMONAS
POVILAS LEIMONAS
REPREZENTANT LITWY I JAGIELLONII BAŁYSTOK
“Jestem szczęśliwy, że miałem możliwość pracować z trenerami Łukaszem i Karolem Bortnik. Od samego początku widziałem jak oni kochają swoją pracę. Są profesjonalistami w swojej dziedzinie, ciągle podnosząc swoje kwalifikacje i dzieląc się z piłkarzami swoją wiedzą. Ich pasja do pracy, motywacja i dążenie do celu, profesjonalizm i wiedza pomagają się rozwijać. Praca z nimi była świetnym doświadczeniem i wiem, że piłkarze, którzy napotkają ich w przyszłości, również będą zadowoleni. Odpowiedzialność, pracowitość, kreatywność, szczerość to tylko kilka z wielu cech, które ich charakteryzują. I to co jest najważniejsze, są oni zawsze uczciwymi osobami, na których można liczyć w ciężkich chwilach”.
Testimonial by UGO UKAH
UGO UKAH
REPREZENTANT NIGERII I FK CUKARICKI (SERBIA)
“W aspekcie przygotowań do sezonu oraz podtrzymania formy fizycznej w okresie startowym, mogę powiedzieć, że bracia Bortnik wykonali ze mną świetną pracę, co przełożyło się na uzyskanie szczytowej dyspozycji fizycznej w krótkim odstępie czasu oraz utrzymanie jej w trakcie trwania sezonu. Spędzali oni dużo czasu na zdiagnozowanie każdego piłkarza przez co byli w stanie podejść do każdego indywidualnie mówiąc co jest dla jego organizmu dobre, a co złe. Na podstawie analizy moich parametrów fizycznych uznali oni, że moc i siła fizyczna to moja główna cecha i nauczyli mnie jak ją podtrzymywać. Obecnie moja kariera podąża w swoim kierunku i wciąż przypominam sobie ich narzędzia oraz metody treningowe, które pomagają mi grać na maksimum swoich możliwości”.
Testimonial by DR MIŁOSZ STĘPIŃSKI
DR MIŁOSZ STĘPIŃSKI
WYKŁADOWCA UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO AUTOR WIELU KSIĄŻEK, TRENER EDUKATOR PZPN ORAZ REPREZENTACJI MŁODZIEŻOWYCH POLSKI
„Z duetem trenerskim Łukaszem i Karolem Bortnik miałem możliwość współpracować zarówno w klubie (Widzew łódź) jak i reprezentacji Polski (U-20). Przez cały ten czas pozostawałem i pozostaje pod wrażeniem ich kompetencji, doświadczenia i zaangażowania w przygotowanie motoryczne zawodników. Jeżeli tylko nadarza się okazja chętnie polecam ich usługi, gdyż gwarantują, w mojej ocenie, szeroki wachlarz usług sportowych, od przygotowania treningów, diagnostyki poziomu sportowego zawodników, po profesjonalne prowadzenie zajęć i przygotowanie dokumentacji. Szczerze polecam”.
Testimonial by MARCIN KIKUT
MARCIN KIKUT
BYŁY ZAWODNIK REPREZENTACJI POLSKI, LECHA POZNAŃ, A OBECNIE BYTOVII BYTÓW
„Współpraca z trenerami Łukaszem i Karolem Bortnik przebiegała na najwyższym poziomie profesjonalizmu. Praca z nimi dawała mi wymierne korzyści. Są to trenerzy o bardzo wysokiej wiedzy merytorycznej jak również praktycznej co przejawiało się podczas treningów. Poziom wiedzy i metody jej wykorzystania dla zawodników są na najwyższym krajowym poziomie. Oddani swojej pracy potrafią indywidualnie spojrzeć na zawodnika co jest ważne w dzisiejszej piłce. Pracując z takiej klasy trenerami przygotowania fizycznego każdy zawodnik jest w stanie podnieść swój poziom przygotowania motorycznego jak również umiejętności czysto piłkarskie”.
Testimonial by JORGE CORDEIRO
JORGE CORDEIRO
BYŁY ZAWODNIK BENFIKI LIZBONA W CZASACH KIEDY TRENEREM BYŁ JOSE MOURINHO, A OBECNIE TRENER OD TECHNIKI W AKADEMII TEGO KLUBU
„Ze stażu w Benfice Lizbona mogę powiedzieć o Karolu Bortnik, że jest trenerem o bardzo dużej wiedzy, który skupia się na rozwoju zawodnika, zawsze zadając pytania, aby zrozumieć lepiej co należy zrobić, żeby codziennie podnosić poziom gracza. Poza tym, że jest bardzo profesjonalnym trenerem jest wspaniałą osobą, którą teraz uważam za przyjaciela”.