Łukasz Bortnik

Założyciel Sports Performance Bortnik, obecnie również specjalista ds. przygotowania fizycznego w Hapoelu Beer Sheva
Image module

Karol Bortnik

Trener ds. przygotowania fizycznego w reprezentacji Polski U-21, a także założyciel akademii piłkarskiej Funball w Kluczborku.
Image module

Czym się wyróżniamy?

0

WIEDZA ZDOBYTA ZAGRANICĄ

Łukasz założyciel SPB skończył studia w Stanach Zjednoczonych, gdzie również uzyskał prestiżowe specjalizacje w dziedzinie przygotowania fizycznego. Tak więc można powiedzieć, że filozofia SPB jest mocno powiązana ze szkołą amerykańską, która ma ogromny wpływ na kształtowanie ogólno-pojętego przygotowania fizycznego na całym świecie. Łukasz pracował także w Meksyku w bardzo utytułowanym i respektowanym klubie piłkarskim Pachuca Club de Futbol (PCF) na stanowisku specjalisty od przygotowania fizycznego. Ponadto odpowiadał za wprowadzanie nowych metod treningowych w Akademii Piłkarskiej PCF pod nazwą ART (Alto Rendimiento Tuzo). To doświadczenie dało mu nieco inne spojrzenie na trening motoryczny w piłce nożnej w Ameryce Środkowej, które wyraźnie czerpie wzorce ze szkoły argentyńskiej i hiszpańskiej. W latach 2011 – 2013 Łukasz również kształcił się w Anglii, gdzie ukończył kurs organizowany przez Angielską Federację Piłki Nożnej. Kurs obejmował i dotyczył dziedziny przygotowania fizycznego oraz nauki stosowanej w piłce nożnej. Angielskie doświadczenie pozwoliło mu na dogłębne poznanie metod i narzędzi pracy stosowanych w jednej z najlepszych lig świata – Premier League. Ponadto, kurs dał mu możliwość nawiązania kontaktów ze specjalistami pracującymi w Anglii i w efekcie ciągły „przepływ wiedzy” i wymiany niezwykle cennych doświadczeń. Dowodem na to jest m.in. współpraca z Profesorem Stewartem Brucem-Low z Southmapton.

0

DOŚWIADCZENIE

Bracia Bortnik przez ostatnie 5 lat pracowali w trzech klubach piłki nożnej na poziomie Ekstraklasy, w których odpowiadali za przygotowanie fizyczne. Ponadto, Karol miał udział w pierwszym historycznym zwycięstwie polskiej drużyny do lat 20 przeciwko Włochom jako trener asystent Dr Miłosza Stępińskiego przy Reprezentacji U-20. Obecnie Karol w sztabie reprezentacji Polski U-21 pełni funkcję trenera ds. przygotowania fizycznego. Łukasz zaś przez 2 lata pracy w Hapoelu Beer Sheva jako specjalista ds. przygotowania fizycznego zdobył 2 tytuły mistrzowskie.

0

PASJA I ZAPAŁ DO PRACY

Bracia Bortnik posiadają nie tylko wiedzę i wyjątkowe doświadczenie w zawodowym futbolu, ale przede wszystkim ogromną pasję do tego czym się zajmują. Kochają pomagać i wskazywać drogę sportowcom, drużynom i trenerom oraz rodzicom młodych adeptów piłki nożnej. Posiadają ogromną chęć dokonywania zmian w Polsce nie tylko w aspekcie samego przygotowania fizycznego młodych i starszych piłkarzy, ale również w kwestiach mentalnych i techniczno-taktycznych.

0

NOWOCZESNY SPRZĘT

SPB dysponuje wysokiej jakości sprzętem stosowanym do wykonywania testów fizycznych/fizjologicznych, monitorowania obciążeń treningowych oraz przeprowadzania treningów motorycznych.

Jeśli złożymy wszystkie w/w aspekty w całość, to wówczas uzyskamy odpowiedź dlaczego SPB jest wyjątkową firmą na polskim rynku sportowym!

NASZA WIZJA I MISJA

WIZJA

Szerzenie wiedzy z zakresu nauki o sporcie i wpływu ćwiczeń fizycznych na zdrowie oraz kondycję fizyczną zarówno wśród amatorów, jak i sportowców wyczynowych we wszystkich dyscyplinach sportowych, a zwłaszcza w piłce nożnej. Poprawa świadomości trenerów, sportowców oraz rodziców, podnoszenie poziomu ich wiedzy w łatwy i przystępny sposób oraz optymalizacja całego procesu treningowego.

MISJA

Bycie liderem na polskim rynku sportowym w dziedzinie szeroko pojętego przygotowania fizycznego w piłce nożnej i innych dyscyplinach sportowych. Stworzenie organizacji, która znacząca wpłynie na poprawę szkolenia dzieci i młodzieży oraz podniesie poziom pracy z seniorami.