Aktualności

Widzew przetestowany przez Sports Performance Bortnik

Sports Performance Bortnik przeprowadziło kompleksowe testy dla zawodników z kadry łódzkiego Widzewa. – Liczyłem, że dostane informacje, które pozwolą lepiej przygotować drużynę do sezonu i je otrzymałem – wyjaśnia trener łodzian Przemysław Cecherz.

Za sprawą SPBortnik Widzewiacy mogli odbyć testy na sprzęcie GPSports, używanym przez największe kluby piłkarskie na świecie. Jak w ogóle doszło do tego, że zawodnicy łódzkiego klubu mogli sprawdzić swoje predyspozycje przy użyciu technologii GPSports wyjaśnia trener Widzewa Przemysław Cecherz: – Z Łukaszem i Karolem znam się od kilku lat. Spotkaliśmy się w Rakowie i już tam miałem okazje przekonać się jak ogromne możliwości drzemią w sprzęcie GPSports. Jednak sama technologia nie zda się na wiele, gdy wyniki testów nie zostaną przeanalizowane przez osoby posiadające specjalistyczną wiedzę. Bracia Bortnik ją posiadają i dlatego w Widzewie zdecydowałem się na skorzystanie z usług firmy Sports Performance Bortnik. Liczyłem, że otrzymam informację na temat aspektów, które wymagają niezbędnej korekty i takie dane otrzymałem. Sami zawodnicy również bardzo pozytywnie zareagowali na testy i z ciekawością czekali na swoje wyniki.

Warto przypomnieć, że w przeszłości bracia Bortnik współpracowali już z łódzkim Widzewem, gdy ten występował w Ekstraklasie: – Tak utytułowany klub powinien być w Ekstraklasie i walczyć o Mistrzostwo Polski, dlatego życzymy ekipie Trenera Przemysława Cecherza, aby jak najszybciej znalazła się w gronie najlepszych w kraju – powiedział Karol Bortnik.