Aktualności

Osiem finałów w drodze po tytuł

W lidze izraelskiej nadszedł czas na grupę mistrzowską, w której Hapoel Beer Sheva miał do rozegrania 10 meczów. Jak do tej pory mistrzowie Izraela rozegrali dwa z nich. Pozostało 8 finałów, bo gra toczy się o najwyższą stawkę.

Zasadnicza faza rozgrywek Ligat ha’AI to 26 serii gier. Po ich rozegraniu sześć najlepszych drużyn awansuje do grupy mistrzowskiej, zaś osiem do grupy spadkowej. Dwa najgorsze zespoły spadają z ligi.

W grupie mistrzowskiej gra toczy się o tytuł, który daje możliwość udziału w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Drużyny, które zajmą drugie i trzecie miejsce uczestniczyć będą w Lidze Europy.
Hapoel Beer Sheva Łukasza Bortnik w grupie mistrzowskiej rozegrał już dwa spotkania. Pierwsze zakończyło się wysokim zwycięstwem 4-0 z Maccabi Haifa. Zdecydowanie trudniejsza potyczka czekała na obecnego mistrza Izraela w ostatniej serii gier. Hapoel mierzył się z głównym rywalem w walce o tytuł – Maccabi Tel Aviv. Przed meczem zespół,  w którego sztabie szkoleniowym jest Łukasz Bortnik miał trzy punkty przewagi. Mecz o tzw. „6 punktów” wygrał Hapoel po bramce  co przed kolejnymi spotkaniami daje obecnemu mistrzowi sporą zaliczkę. Jak twierdzą jednak zawodnicy i Łukasz Bortnik nikt jeszcze nie świętuje zwycięstwa.

– Jesteśmy na ostatnim odcinku rywalizacji o mistrzostwo kraju. Teraz każdy mecz jest najważniejszy. Cieszy fakt, że bardzo dobrze rozpoczęliśmy rundę mistrzowską (zwycięstwo nad Maccabi Haifa 4-0 – przyp. red.), ale to już jest historia. Mecz z Maccabi Tel Aviv był niezwykle ważny nie tylko pod kątem sytuacji w tabeli, ale również pod względem mentalnym. Wygraliśmy, ale nie nadszedł jeszcze czas na dłuższe świętowanie. W trakcie tych ośmiu meczów, które pozostały do końca sezonu zrobimy wszystko, aby dalej wygrywać. Sumiennie pracujemy, aby osiągnąć cel obrony mistrzowskiego tytułu – podsumowuje Łukasz Bortnik.