Łukasz Bortnik jako jedyny przedstawiciel GPSports z Europy będzie reprezentował australijską firmę w Kopenhadze. Udział w konferencji to możliwość transferu wiedzy między naukowcami, specjalistami i praktykami pracującymi w najlepszych klubach świata.
Światowy Kongres Nauki w Futbolu (ang. World Congress on Science & Football) odbywa się co cztery lata. Ostatni kongres zawitał do Japonii, zaś 8 lat temu gościł w Turcji. Najbliższa, już 8 konferencja odbędzie się na Uniwersytecie w Kopenhadze w dniach 20-23 maja. Łukasz Bortnik będzie wystawiał australijską firmę GPSports, której Sports Performance Bortnik jest polskim partnerem.
Komitet naukowo-organizacyjny World Congress on Science & Football tworzą światowej sławy naukowcy jak Jens Bangsbo i Peter Krustrup. Jens Bangsbo to wręcz ikona w dziedzinie przygotowania fizycznego w piłce nożnej. Jest autorem szeregu publikacji naukowych, które stanowią podstawową lekturę podczas studiów i szkoleń trenerskich. To właśnie Jens Bangsbo jest twórcą m.in. popularnego testu Yo-Yo stosowanego w sportach o wysiłkach przerywanych.
W komitecie gościć będą także wybitne osobowości świata nauki w futbolu jak Carlo Castagna (Włoska Federacja Piłkarska) czy Barry Drust (Liverpool FC/ Reprezentacja Anglii). Łukasz Bortnik miał już okazję poznać Barry’ego Drusta podczas kursu The FA – Angielskiej Federacji w St. Georges Park.
Założyciel Sports Performance Bortnik weźmie udział w konferencji jako jedyny reprezentant firmy GPSports z Europy. Łukaszowi Bortnik towarzyszyć będzie jeszcze jeden przedstawiciel GPSports z Australii. – Jest to ogromne wyróżnienie biorąc pod uwagę zaufanie jakim obdarzył mnie lider na światowym rynku „zintegrowanej technologii GPS” firma GPSports oraz rangę tego wydarzenia, które odbywa się nie często, bo aż co 4 lata – tłumaczy Łukasz Bortnik.
Światowy Kongres Nauki w Futbolu gromadzi w jednym miejscu praktyków i naukowców z całego świata futbolu i ma charakter wielodyscyplinarny. Na konferencji poruszane będą najnowsze odkrycia, metody, wyniki i praktyki stosowane w pięciu różnych dyscyplinach: rugby, futbolu amerykańskim, australijskim i gealickim (irlandzkim) oraz rzecz jasna w piłce nożnej.