Hasło przewodnie

,,Doskonałość w sporcie nie jest dziełem przypadku” -to hasło przewodnie SPORTS PERFORMANCE BORTNIK.

Człowiek rodzi się z zapisem genetycznym pochodzącym od swoich rodziców. Predyspozycje genetyczne w znaczący sposób decydują o tym czy dana jednostka osiągnie sukces w określonej dyscyplinie sportowej. To właśnie geny warunkują nasz rozwój i określają nasz potencjał. Aczkolwiek nie można zapominać, że właściwy trening pod okiem specjalistów oraz ciężka i wytrwała praca zbliżają do celu i zwiększają szansę na sukces. W dodatku, wcześnie ukształtowana świadomość o tym jaki należy prowadzić styl życia, jak podchodzić do samego siebie oraz czego od siebie wymagać od najmłodszych lat pozwoli każdemu na wzbicie się na wyżyny własnych możliwości.
Wyjątkowi sportowcy tacy jak Ronaldo czy Messi posiadają pewne cechy, umiejętności i zdolności jakich brak u innych piłkarzy.
SP BORTNIK jest w stanie wykryć te zdolności za pomocą odpowiednich testów, a następnie służyć radą jak je pielęgnować i ulepszać.
Z drugiej strony, SPB również wskazuje słabe strony aspektu fizycznego, które uniemożliwiają właściwy rozwój zawodnika i jego progres motoryczny oraz mogą przyczyniać się do częstych urazów i kontuzji. W tym przypadku SPB podejmie profesjonalne działania ukierunkowane na pozbycie się wszelkich deficytów i braków motorycznych, co z pewnością przyczyni się do optymalnego wykorzystania potencjału fizycznego i fizjologicznego danej jednostki.