Aktualności

GPSports w polskich klubach – podsumowanie sezonu 2016/17

To był dobry rok polskich drużyn, które w trakcie trwania sezonu korzystały z technologii GPSports na co dzień lub zadaniowo podczas przygotowań do rundy jesiennej i wiosennej.
Wigry Suwałki

Współpraca Wigier ze Sports Performance Bortnik rozpoczęła się w sezonie 2015/16 w postaci regularnie wykonywanych testów przy użyciu sprzętu GPSports. Efekty m.in. tych działań widocznie były w obecnym sezonie. Wigry wywalczyły awans do półfinału rozgrywek Pucharu Polski będąc o włos od awansu do finału. W lidze zespół prowadzony przez Dominika Nowaka do ostatnich kolejek walczył o awans do Ekstraklasy chociaż ostatecznie zajął 9 miejsce. O bardzo wyrównanym poziomie rozgrywek I ligi świadczył fakt, że do miejsca premiowanego awansem Wigry straciły raptem 6 punktów.


Widzew Łódź

Sports Performance Bortnik z trenerem Widzewa Przemysławem Cecherzem współpracował jeszcze za czasów prowadzenia przez niego zespołu Rakowa Częstochowa. Obecny szkoleniowiec łódzkiego zespołu znał już możliwości technologii GPSports dlatego w trakcie przygotowań do rundy rewanżowej ponownie skorzystał z usług Sports Performance Bortnik i jak sam podkreślał po przeprowadzeniu testów – oprócz samych uzyskanych danych cenił wartość ich analizy przygotowanej przez SPBortnik. Widzew w trakcie rundy rewanżowej mimo dużej straty do lidera rozgrywek III ligi szybko ją niwelował. Niestety ostatecznie nie udało się dogonić Finishparkietu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Runda rewanżowa jest jednak dobrym prognostykiem na zbliżający się sezon, w którym cel jest jeden – awans do II ligi.

Odra Opole

Odra Opole w 72 roku istnienia klubu awansowała do I ligi! Awans praktycznie przez całą rundę wiosenną nie był zagrożony. Opolanie grali równo i pewnie wygrywali mecz za meczem. Dopiero po zapewnieniu sobie awansu w poczynania drużyny wkradło się rozluźnienie. W trakcie przygotowań do rundy rewanżowej zespół odbył testy przy użyciu sprzętu GPSports, a dane przekazane sztabowi szkoleniowemu pozwoliły na najlepszą możliwą ocenę potencjału i formy zawodników. 

Legia Warszawa

Legia to zespół, który jako pierwszy w Polsce zdecydował się na zakup technologii GPSports do codziennego użytku podczas treningów i meczów. Korzyści wynikające ze sprzętu zaprocentowały już w poprzednim sezonie, gdy stołeczny klub zdobył mistrzostwo Polski. W obecnym sezonie zespół prowadzony przez Besnika Hasiego, a później przez trenera Jacka Magierę poprzez występy m.in. w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy musiał zmierzyć się z bardzo wymagającym jak na polskie warunki procesem regeneracji w krótkich odstępach czasu. Same spotkania udowodniły, że technologia GPSports pozwala na znalezienie skutecznego sposobu na zarządzanie tak wysoką intensywnością. Legia dobrze zaprezentowała się w europejskich pucharach, a na krajowym podwórku ponownie obroniła tytuł mimo strat punktowych z początku sezonu.